browser icon
Používáte starou verzi prohlížeče your web browser. Prosím aktualizujte!
Používá zastaralý prohlížeč, Váš počítač může být ohrožen a stránky se nemusejí zobrazit správně. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na novější verzi

O nás

Mateřské centrum PUTTI ( italsky andílci) jsme založily v únoru roku 2008. Naším hlavním motivem bylo, že v Sázavě ani v blízkém okolí do té doby neexistovalo žádné místo, kde by se mohly maminky s dětmi společně scházet – a vyhnout se tak obvyklé společenské izolaci, do níž se po odchodu ze zaměstnání na mateřskou dovolenou často dostávaly.

Ženy, které se aktivně podílejí na programu našeho mateřského centra, si spontánně udržují dřívější profesní i sociální znalosti, posilují své sebevědomí a organizační schopnosti a v neposlední řadě navazují nová přátelství.

Děti zde nacházejí přirozené společenství vrstevníků a vidí své matky i v jiné než „tradiční“ domácí roli.

Mateřské centrum je prostorem pro relaxaci – i výměnu zkušeností. Naší snahou je umožnit matkám trávit mateřskou dovolenou aktivně – ať už v rámci volného programu v herně, nebo v různých kroužcích; získané zkušenosti mohou matky využít i doma.

Naše centrum je vedeno na principu svépomoci. Díky podpoře města Sázavy a několika sponzorským příspěvkům se nám podařilo získat vhodné prostory – 3 velké místnosti, dvě toalety i kuchyňku, které jsme vymalovaly a vybavily základním zařízením a spoustou hraček.

Rády bychom věřily, že se nám podařilo vytvořit příjemné místo pro společná setkávání matek, dětí i celých rodin.

Vítejte u nás!

Veronika Vieweghová (t.č. v domácnosti)
Bohumila Boušková (t.č. v domácnosti)
Dagmar Chocholová (účetní)