browser icon
Používáte starou verzi prohlížeče your web browser. Prosím aktualizujte!
Používá zastaralý prohlížeč, Váš počítač může být ohrožen a stránky se nemusejí zobrazit správně. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na novější verzi

Anketa napoví, kudy se bude ubírat rozvoj regionu Posázaví po roce 2013

Posted by on 30.1.2012

Obyvatelé i návštěvníci Posázaví mají šanci ovlivnit, do jakých oblastí budou v regionu směřovat dotace ze státních a evropských fondů po roce 2013. Stačí, když se zúčastní ankety vyhlášené společností Posázaví o.p.s. a sdělí jí svá přání a náměty. Lístek s písemnou odpovědí mohou do konce února vhodit do krabice, která je v Mateřském centru PUTTI. V současnosti je takových míst 81 v 38 městech a obcích. Zájemci mohou svá přání vyjádřit i elektronicky v sekci Strategie rozvoje regionu.

Anketa by měla dát odpověď na otázku, jakou cestou se bude ubírat rozvoj regionu Posázaví po roce 2013. Pomůže stanovit hlavní priority strategie obcí, mikroregionů i Místní akční skupiny Posázaví. Podle prvních ohlasů je spektrum námětů velice široké. Účastníci ankety si přejí třeba stavby a rozšíření dětských hřišť, opravu nádraží, vybudování kvalitního tábořiště u řeky Sázavy, opravy cest a komunikací, vznik míst pro spolkovou činnost. Objevila se ale také přání na posílení obecních rozpočtů nebo zachování vesnických škol. Svůj hlas mohou vyjádřit také spolky, neziskové organizace, sdružení nebo podnikatelé.

Anketní lístky se během března a dubna 2012 vyhodnotí na úrovni obcí, mikroregionů a místní akční skupiny. Výsledky budou podkladem pro integrované plány rozvoje na úrovni mikroregionů, které stanoví hlavní trendy a témata. Z nich pak bude vycházet Integrovaná strategie regionu, která by měla být schválena v květnu 2013.

Tisková zpráva
Harmonogram strategie regionu Posázaví

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*