browser icon
Používáte starou verzi prohlížeče your web browser. Prosím aktualizujte!
Používá zastaralý prohlížeč, Váš počítač může být ohrožen a stránky se nemusejí zobrazit správně. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na novější verzi

MAS Posázaví je druhou nejlepší v České republice

Posted by on 5.12.2011

PosázavíMístní akční skupina Posázaví byla vyhodnocena jako druhá nejlepší mezi místními akčními skupinami (MAS) v České republice. Dobré umístění je jedním z kritérií při rozdělování peněz ze Strategického plánu Leader. MAS Posázaví se od roku 2004 drží mezi prvními deseti nejlepšími organizacemi svého druhu. Do regionu tak díky ní přišly už desítky milionů korun, které pomohly upravit vesnická prostranství, opravit kapličky, chátrající památky či hasičské zbrojnice, vybudovat naučné stezky nebo postavit dětská hřiště.

 Podle ředitelky Bohunky Zemanové je ocenění výsledkem práce celého týmu zaměstnanců, manažerů svazků obcí i partnerů. „Při hodnocení neprezentujeme jenom vlastní aktivity, ale také to, co dělají svazky obcí a co dělá celý region,“ dodala Bohunka Zemanová. Odborný konzultant Václav Pošmurný dodává: „Nechceme být prvoplánově nejlepší, děláme to kvůli tomu, aby tady byli obyvatelé spokojeni. Že patříme k nejlepším, je výsledek toho, že to v regionu funguje“.     

 Komise složená ze zástupců ministerstva zemědělství, Státního zemědělského intervenčního fondu, Národní sítě Místních akčních skupin ČR a IV. osy Programu rozvoje venkova ČR hodnotila celkem 112 MAS. Zaměřila se na jejich strategické dokumenty, personální zajištění, administraci výzev a výběr projektů v rámci Strategického plánu Leader, integraci a rozvoj, monitoring a evaluaci, propagaci a nadstavbu aktivit. Maximální počet bodů byl stanoven na 200, minimální na 50. Všechny MAS vysoce překročily spodní hranici, nejníže hodnocená obdržela 90 bodů, nejlepší 190 bodů. MAS Posázaví získala 189 bodů a byla také jednou ze dvou místních akčních skupin, které mají certifikát ISO.

Jaroslava Tůmová

Kontakt pro další informace:
Jaroslava Tůmová, e-mail: tumova@posazavi.com, tel. 602 216 637
Bohuslava Zemanová, e-mail: zemanova@posazavi.com, tel. 723 881 081

Obecně prospěšná společnost Posázaví – www.posazavi.com

Obecně prospěšná společnost Posázaví (Posázaví o.p.s.) vznikla v březnu roku 2004. Ve spolupráci se svazky obcí, orgány samosprávy, podnikatelskými subjekty a neziskovými organizacemi usiluje o rozvoj a propagaci Posázaví jako místa s vysokým turistickým potenciálem a zároveň místa pro kvalitní život obyvatel regionu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*