browser icon
Používáte starou verzi prohlížeče your web browser. Prosím aktualizujte!
Používá zastaralý prohlížeč, Váš počítač může být ohrožen a stránky se nemusejí zobrazit správně. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na novější verzi

Stručné upozorněni na dezinformaci, aneb jedna paní povídala…

Posted by on 10.3.2014

Možná se k Vám také donesla překvapivá informace, že mateřské centrum PUTTI je zodpovědné za kácení čtyř kaštanů v ulici Uhlířskojanovická, kde budujeme provozovnu ( neoficiálně Domeček). A důvodem je prý potřeba parkoviště pro MC namísto letitých kaštanů.

Chtěli bychom tímto prohlášením, tuto dezinformaci kategoricky dementovat! Mateřské centrum samozřejmě neiniciovalo ani kácení těchto, ani žádných ostatních stromů a keřů. Tyto stromy a keře měly jen tu osudovou smůlu, že se ocitly na seznamu stromů, určených k vykácení na základě schváleného projektu “Revitalizace zeleně ve městě Sázava”.
Pravda je taková, že v minulých týdnech naopak vznikla petice proti kácení výše zmíněných stromů a mnoho lidí, kterým není dění v Sázavě lhostejné, ji (stejně jako já a mnozí moji přátelé i z mateřského centra) podepsalo.
Tyto kaštany sice nebyly pěkné, správně seřezávané a asi trpěly klíněnkou, přesto pro mnoho starousedlíků i dětí z MC měly velký význam. Vždyť někteří byli osobně při jejich sázení!
Možná, kdyby se občané Sázavy včas dozvěděli o kácení, úpravě a revitalizaci zeleně, nemusely by petice vznikat!
Jenže včasné informování neznamená, označení stromů ke kácení oranžovou barvou jen tři týdny před začátkem realizace, vložení seznamů stromů a keřů ke kácení a výsadbě na webové stránky města jen jeden den před zahájením celé akce a informování občanů Sázavy v Sázavských listech pouze dvakrát, a to v červnu 2010 a únoru 2014.

A Nevím, kdo pod častí věty “Projekt zahrnuje údržbu a výsadby stromů, keřů a travnatých ploch v alejích podél řeky, aleji ke hřbitovu, v parku Dr. Bíska, ulicích Uhlířskojanovická, Pražská, Klášterní, Na Křemelce, Poznaňská, v zahradě bývalého MÚ, v zahradě U sv. Martina, Bělokozlích, Čeřenicích a Dojetřicích. ” , pochopí, že jde i o kácení a půjde se zeptat na MÚ, co se to vlastně bude v jeho ulici dít!

Za mě osobně bych poprosila, abychom byli napříště lépe zpravováni o takto důležitých projektech a hlavně byli zapojováni do diskuze.

Děkujeme

Za Mateřské centrum PUTTI
Veronika Vieweghová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*